Glinka błękitna bentonitowa z Krymu. Na trądzik Zobacz większe

Glinka błękitna bentonitowa z Krymu. Na trądzik

Nowy

Przedmiot 1

Producent:

mało w magazynie

35,00 zł

Więcej informacji

Glinka błękitna wydobywana jest w okolicach miasta Bachczysaraj (stolica ostatniego Chaństwa Krymskiego) i należy do bentonitowych (błękitnych) glinek Krymu.

W naukowej literaturze występuje pod nazwą kil. Na terenach Krymu ludność miejscowa wykorzystywała kil (glinkę błękitną) jako środek do mycia włosów, do pielęgnacji ciała w łaźniach, jako plastry lecznicze oraz do odtłuszczania wyrobów z naturalnej wełny. Lecznicze i kosmetyczne efekty działania błękitnej glinki są oparte na unikatowym połączeniu fizyko-chemicznych i biologicznych właściwości oraz sposobu jej wydobycia i nowoczesnej technologii oczyszczania. Właściwości: mocne odtłuszczające i oczyszczające, przeciwzapalne, aktywnie likwiduje podrażnienia cery i skóry, sprzyja gojeniu się śladów po trądziku, wągrach oraz ropnych zapaleniach skóry, adsorbuje toksyny, substancje szkodliwe, usuwa obumarłe komórki (złuszczony naskórek), pobudza ukrwienie skóry i nadaje gładkość i miękkość, głęboko i delikatnie oczyszcza pory, polepsza koloryt skóry, posiada działanie wybielające.  

Zalecana: do pielęgnacji twarzy, dekoltu i ciała, do pielęgnacji skóry zwiotczałej, do profilaktyki przedwczesnego starzenia się skóry, przy trądziku młodzieżowym, wągrach, przy czyrakach (ropne zapalenie okołomieszkowe), przy opryszczce, przy egzemie, zapaleniach skóry, przy chorobach włosów i włosistej części głowy.    

Sposób użycia:  

1. MASECZKA DO TWARZY, DEKOLTU I CIAŁA Zmieszać glinkę z woda mineralną (niegazowaną), naparem z ziół lub sokiem owocowym w proporcji 1:1 do konsystencji pasty. Nałożyć warstwę na twarz (dekolt, ciało), pozostawić na 15-25 minut. Po zmyciu maseczki zastosować łagodny krem odżywczy. Stosować 1- 2 razy w tygodniu. Przy zaawansowanych problemach skóry zabiegi stosują co drugi dzień. Kuracja lecznicza 8-10 zabiegów.  

2. MASECZKA DO WŁOSÓW Zmieszać glinkę z woda mineralną w proporcji 1:1 do konsystencji pasty. Nanieść na umyte, wilgotne włosy oraz skórę głowy i owinąć ręcznikiem. Po 30 -40 minutach rzetelnie spłukać ciepłą wodą bez dodatków detergentów.   3. KĄPIEL Rozpuścić 100-200 g glinki w ciepłej wodzie i dodać do napełnionej wanny. Czas trwania zabiegu: 15-20 minut przy temperaturze 38 - 40 C. Zabieg oczyszcza i tonizuje skórę, usuwa objawy stresu i zmęczenia, przyspiesza procesy regeneracji w komórkach skóry.   SKŁAD: 100% wysoce oczyszczona bentonitowa (błękitna) glinka krymska Nie zawiera składników przemian chemicznych, barwników i konserwantów Opakowanie: 300 gr.

Sprawdź też rabaty dla stałych ale też nowych klientów.